28 marca 2022

Giessen W15A, bo on będzie bohaterem dzisiejszego wpisu, jest z nami od powstania naszej palarnii w Piasecznie. Postanowiliśmy Wam przybliżyć serce naszej palarnii.

Wybór nie był prosty!

Rynek pieców i technologii do najmniejszych nie należy.
Piotr spędził setki godzin w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania. 

I trafił się on – Giesen W15A. Żeliwne serce, ważące ponad 700 kilogramów, centrum zarządzania naszym małym światem, którego pilotem jest nasz główny Roast Master. Nie będziemy Was zanudzać danymi technicznymi ani informacjami z katalogu. Ale najważniejsza jest w nim technologia. Skomplikowany system czujników i możliwości dokładnej kalibracji każdej zmiennej pozwala nam kontrolować pełen przebieg procesu palenia ziaren, oraz zapewnia powtarzalność ich smaku i aromatu.

Piec do palenia kawy Giesen w polskiej palarni kawy speciality KawePale

Czy palarnia kawy może być bardziej bądź mniej ekologiczna?

Staramy się być jak najbardziej eko.
Nie wytwarzamy
kłębów czarnego dymu, ani radioaktywnych substancji. W naszej palarni kawy mamy filtr elektrostatyczny, który oczyszcza spaliny z mikrocząsteczek i wypuszcza przez komin jedynie ciepłe powietrze. 

Jest jeszcze jeden aspekt, o którym nie można zapomnieć…
Ta maszyna jest po prostu piękna 🙂

Piec do palenia kawy Giesen w polskiej palarni kawy speciality KawePale
Kawa Speciality w połączeniu z CBD
Kawa Speciality w połączeniu z CBD
W KawePale jesteśmy zawsze gotowi na ciekawe eksperymenty! Co zrobiliśmy? Połączyliśmy aromat kawy speciality (Guatemala Ademaya) z pozytywnym działaniem ekstraktów z konopi. Dzięki temu powstała seria produktów Good Mood. Zamysł…
Czytaj dalej
Kawiarka z kawą
Jak przygotować kawę za pomocą kawiarki?
Jest wiele sposobów na przygotowanie pysznej kawy –  nie brakuje urządzeń, które ułatwiają to zadanie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Ekspresy do kawy cieszą się sporą popularnością, ale nadal nie brakuje…
Czytaj dalej
Aeropress – przełom w parzeniu kawy!
Większość sposobów parzenia kawy ma wielowiekową historię, a przynajmniej sięgającą XIX i początku XX wieku. Bohater dzisiejszego wpisu jest znacznie młodszy. To niesamowicie uniwersalne urządzenie wynalazł Amerykanin Alan Alder nie…
Czytaj dalej