KawePale Kawiarnia Kawy | O-Nas

team

Założyciele – czyli my: Piotr Wilczewski oraz Piotr Mietelski – od lat pracujemy razem przy projektach związanych z prowadzeniem kawiarni i palarni. Pomysł na stworzenie rzemieślniczej palarni KawePale narodził się naturalnie jako wynik wspólnej pracy, zebranego doświadczenia oraz ze wspólnych zainteresowań i wiedzy na temat kawy. Naszym celem jest edukacja i odkrywanie dobrej strony smaków przed każdym miłośnikiem kawy, nawet tym, który stawia pierwsze kroki wśród gatunków i marek. Chcemy na stałe zagościć w świecie kofeiny jako dostawcy dobrego produktu i “know how”.

Piotr Wilczewski 

Z kawą związany jestem od 2004 roku. Jako barista, ale przede wszystkim jako roaster. W 2014 roku stworzyłem markę KawePale. W międzyczasie z wielką fascynacją pogłębiałem swoją wiedzę praktyczną oraz teoretyczną w doskonaleniu rzemiosła. Trzy lata później ziściły się moje marzenia o posiadaniu własnego pieca i otwarciu profesjonalnej palarni kawy specialty.

KawePale Kawiarnia Kawy | O-Nas
KawePale Kawiarnia Kawy | O-Nas

Piotr Mietelski

Barista, 7 lat temu zacząłem przygodę z kawą – dorywczo, żeby mieć na studia. Wsiąkłem i zostałem z nią do dziś. Ten produkt mi się jeszcze długo nie znudzi i codziennie odkrywam coś nowego w czarnym napoju i chętnie o tym opowiadam. Robię kawę bo lubię kawę.