13 września 2022

KawePale to palarnia budowana nie tylko na fundamencie wiedzy, zaufania i serdecznych relacji.
Od samego początku przyświeca nam przekonanie, że ,,fajnie robić fajne rzeczy z fajnymi ludźmi”. I właśnie dlatego  powstała Kawa 357. Jak do tego doszło?

Kawa 357, czyli projekt inny niż wszystkie

Jednym ze stałych bywalców kawiarni KawePale jest nasz sąsiad – Bartek, dziennikarz Radia 357.  Jego wizyty były okazją do niekończących się rozmów o kawie, ale i o specyfice pracy w mediach. Gwoli wyjaśnienia: Radio 357 założyli dziennikarze, którzy wcześniej tworzyli kultową Trójkę. W czasach swojej świetności była to stacja szczycąca się posiadaniem najwierniejszej i najaktywniejszej, ale zarazem najbardziej wymagającej grupy słuchaczy. I to w dużej mierze z nich powstało audytorium Radia 357.

Ziarnista Kawa 357 wypalona w polskiej palarni kawy speciality KawePale - Kawa 357 - jak to się zaczęło?

Podczas jednego ze spotkań z Bartkiem wpadliśmy wspólnie na pomysł, by stworzyć wyjątkową kawę dla ekipy i słuchaczy stacji. Idea bardzo spodobała się szefom radia, ale nawet wówczas nie przypuszczaliśmy, że Kawa 357 stanie się czymś więcej niż tylko limitowanym produktem dostępnym przez chwilę w radiowym boksie. Tymczasem spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że nie było innego wyjścia, jak wprowadzić ją do sprzedaży na stałe – tym razem już w sklepie KawePale.

Jak powstała Kawa 357? No cóż – czuliśmy powagę sytuacji, gdyż w komponowaniu jej smaku mieli towarzyszyć nam Marek Niedźwiecki i Krystian Hanke – legendarni dziennikarze, a zarazem prawdziwi koneserzy kawy. Do tego mieliśmy świadomość, że słuchacze Radia 357 są równie wierni, co wymagający. Tak czy siak czas pokazał, że spełniliśmy pokładane w nas oczekiwania. 

Ale wróćmy do początku, czyli do dnia, w którym radiowi kawosze przybyli do naszej palarni. Gospodarzem tego spotkania był główny roast master KawePale Piotr Wilczewski, który po krótkim wstępie teoretycznym zabrał Panów na wyprawę w świat aromatów i smaków, by wspólnie z nimi odnaleźć te najlepsze. Nasi Goście otrzymali zestaw testowy w dłoń i zabrali się za opracowanie idealnej kompozycji dla Kawy 357.

Tworzenie Kawy 357 w palarni kawy speciality KawePale - Kawa 357 - jak to się zaczęło?
Kawa 357 to kawa stworzona przez KawePale palarnie kawy speciality przy współpracy z Radio 357. W tworzeniu Kawa 357 brał udział Marek Niedźwiecki - Kawa 357 - jak to się zaczęło?

Gdy zarys aromatyczny został określony, nadszedł czas na pracę przy piecu i produkcję. Gorącą atmosferę wysokich oczekiwań podnosił w pełni gotowy piec Giessen W15, czyli rolls royce wśród maszyn służących do palenia kawowych ziaren.

Po ciężkim dniu pracy mogliśmy sprawdzić ich efekty, smakując wspólnie skomponowany napój.

W ten sposób powstała Kawa 357! 

Sprawdź nasze rolki z wydarzenia

Więcej naszych postów

Aeropress – przełom w parzeniu kawy!
Większość sposobów parzenia kawy ma wielowiekową historię, a przynajmniej sięgającą XIX i początku XX wieku. Bohater dzisiejszego wpisu jest znacznie młodszy. To niesamowicie uniwersalne urządzenie wynalazł Amerykanin Alan Alder nie…
Czytaj dalej
Piwo izotoniczne
Isotonic Beer, czyli wspólne dzieło KawePale i Browaru Nepomucen
Niejeden ekspert i naukowiec wypowiadał się na temat izotonicznych właściwości popularnego złocistego płynu, czyli piwa bezalkoholowego. Dla wszystkich miłośników tego trunku oraz kraftowych produktów mamy doskonałą wiadomość – na rynku pojawiła…
Czytaj dalej
Góra Kawiarnia – kolarskie wyzwanie
Nikt nie spodziewał się, że ktokolwiek podejmie nasze wielkie kolarskie wyzwanie, aż do czasu.. Góra Kawiarnia – kolarski punkt na mapie Z Maćkiem mamy przyjemność pracować od początku powstania jego…
Czytaj dalej