13 września 2022

KawePale to palarnia budowana nie tylko na fundamencie wiedzy, zaufania i serdecznych relacji.
Od samego początku przyświeca nam przekonanie, że ,,fajnie robić fajne rzeczy z fajnymi ludźmi”. I właśnie dlatego  powstała Kawa 357. Jak do tego doszło?

Kawa 357, czyli projekt inny niż wszystkie

Jednym ze stałych bywalców kawiarni KawePale jest nasz sąsiad – Bartek, dziennikarz Radia 357.  Jego wizyty były okazją do niekończących się rozmów o kawie, ale i o specyfice pracy w mediach. Gwoli wyjaśnienia: Radio 357 założyli dziennikarze, którzy wcześniej tworzyli kultową Trójkę. W czasach swojej świetności była to stacja szczycąca się posiadaniem najwierniejszej i najaktywniejszej, ale zarazem najbardziej wymagającej grupy słuchaczy. I to w dużej mierze z nich powstało audytorium Radia 357.

Ziarnista Kawa 357 wypalona w polskiej palarni kawy speciality KawePale - Kawa 357 - jak to się zaczęło?

Podczas jednego ze spotkań z Bartkiem wpadliśmy wspólnie na pomysł, by stworzyć wyjątkową kawę dla ekipy i słuchaczy stacji. Idea bardzo spodobała się szefom radia, ale nawet wówczas nie przypuszczaliśmy, że Kawa 357 stanie się czymś więcej niż tylko limitowanym produktem dostępnym przez chwilę w radiowym boksie. Tymczasem spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że nie było innego wyjścia, jak wprowadzić ją do sprzedaży na stałe – tym razem już w sklepie KawePale.

Jak powstała Kawa 357? No cóż – czuliśmy powagę sytuacji, gdyż w komponowaniu jej smaku mieli towarzyszyć nam Marek Niedźwiecki i Krystian Hanke – legendarni dziennikarze, a zarazem prawdziwi koneserzy kawy. Do tego mieliśmy świadomość, że słuchacze Radia 357 są równie wierni, co wymagający. Tak czy siak czas pokazał, że spełniliśmy pokładane w nas oczekiwania. 

Ale wróćmy do początku, czyli do dnia, w którym radiowi kawosze przybyli do naszej palarni. Gospodarzem tego spotkania był główny roast master KawePale Piotr Wilczewski, który po krótkim wstępie teoretycznym zabrał Panów na wyprawę w świat aromatów i smaków, by wspólnie z nimi odnaleźć te najlepsze. Nasi Goście otrzymali zestaw testowy w dłoń i zabrali się za opracowanie idealnej kompozycji dla Kawy 357.

Tworzenie Kawy 357 w palarni kawy speciality KawePale - Kawa 357 - jak to się zaczęło?
Kawa 357 to kawa stworzona przez KawePale palarnie kawy speciality przy współpracy z Radio 357. W tworzeniu Kawa 357 brał udział Marek Niedźwiecki - Kawa 357 - jak to się zaczęło?

Gdy zarys aromatyczny został określony, nadszedł czas na pracę przy piecu i produkcję. Gorącą atmosferę wysokich oczekiwań podnosił w pełni gotowy piec Giessen W15, czyli rolls royce wśród maszyn służących do palenia kawowych ziaren.

Po ciężkim dniu pracy mogliśmy sprawdzić ich efekty, smakując wspólnie skomponowany napój.

W ten sposób powstała Kawa 357! 

Sprawdź nasze rolki z wydarzenia

Więcej naszych postów

Zdjecie opakowania kawy
Columbia El Mirador – Naturalna obróbka w kontrolowanym czasie!
Przedstawiamy Wam limitowaną edycję kawy prosto z Kolumbii. Swoją wyjątkowość zawdzięcza naturalnej obróbce w kontrolowanym czasie. Columbia El Mirador Columbia El Mirador swoją intensywność aromatów uzyskuje przez eksperymentalną metodę obróbki…
Czytaj dalej
Ziarnista Kawa 357 wypalona w polskiej palarni kawy speciality KawePale - Kawa 357 - jak to się zaczęło?
Kawa 357 – jak to się zaczęło?
KawePale to palarnia budowana nie tylko na fundamencie wiedzy, zaufania i serdecznych relacji. Od samego początku przyświeca nam przekonanie, że ,,fajnie robić fajne rzeczy z fajnymi ludźmi”. I właśnie dlatego …
Czytaj dalej
Cupping kaw specielity z palarni kawy KawePale w Katowickiej kawiarni C&P Serwis - Cupping czyli jak najlepiej próbować kawę
Cupping – czyli jak najlepiej próbować kawę
Cupping – to na nim skupimy się w dzisiejszym wpisie. Wyjaśnimy, jakie są jego formy i przedstawimy nową formułę, którą niedawno wypróbowaliśmy na pokazie w Katowicach. Polska scena kawy speciality ma…
Czytaj dalej